Wypożyczalnia rowerów

Mar - 07 2014 | no comments | By

Jest nam miło poinformować, że przy naszym obiekcie uruchomiliśmy wypożyczalnie rowerów. Posiadamy nowy sprzęt marki Kross (zakup – 2014 rok). W naszej ofercie znajdują się zarówno rowery dla dorosłych (męskie i damskie), dla młodzieży (junior) oraz dla najmłodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rowery mogą być odebrane bezpośrednio w domu jak również w siedzibie wypożyczalni znajdującej się w Parku Pałacowym (przy mostku).

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Białowieskiego Centrum Sportu: http://cs.bialowieza.pl/rowery. Zapraszamy serdecznie.

Wypożyczalnia rowerów

Jesteśmy na facebooku

Sty - 22 2014 | no comments | By

Bardzo się cieszymy, że w ciągu 4 dni od otwarcia naszego fanpage na facebooku mamy już 150 fanów. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Na stronie facebooka będziemy zamieszczać wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego obiektu noclegowego „Czar Puszczy” oraz wypożyczalni nart biegowych i rowerów „Białowieskie Centrum Sportu”, a także pokazywać piękno okolic Białowieży i Puszczy Białowieskiej na naszych zdjęciach. Zapraszamy: https://www.facebook.com/BialowieskieCentrumSportu

BCS

Wypożyczalnia nart biegowych

Sty - 21 2014 | no comments | By

Wypożyczalnia nart biegowych przy naszym obiekcie pracuje już na pełnych obrotach. Aktualnie posiadamy 30 sztuk nowych (zakupionych w 2014 roku) nart firmy Salomon.

Białowieża, niezwykle piękna o tej porze roku i biegòwki, najlepszy środek transportu w zimowych warunkach, gwarantują niezapomniane przeżycia.

Więcej informacji na stronie Białowieskiego Centrum Sportu: http://cs.bialowieza.pl. Zapraszamy

narty2buty

Narty biegowe

Sty - 15 2014 | no comments | By

Dzisiejszej nocy do Białowieży przyszła w końcu zima przykrywając białym puchem pola i lasy. Okolice „Czaru Puszczy” wyglądają cudownie i zachęcają do uprawiania sportów zimowych.

Z przyjemnością chcemy zaprosić do nas na biegówki, które pozwolą zwiedzać piękną, dziką Puszczę Białowieską w okresie zimowym. W najbliższym czasie zostaną przygotowane profesjonalne trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego w okolicach Białowieży.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://cs.bialowieza.pl/

Response code is 404

Goście, goście

Sty - 12 2014 | no comments | By

Od kilku dni pod sam płot naszego obiektu przychodzą goście z pobliskiego rezerwatu. Na szczęście zachowują się bardzo przyzwoicie (nie licząc buszowania w naszych różach zasadzonych pod płotem). Żubrom, bo oczywiście o nich mowa, nie przeszkadzają nawet biegające czasami dookoła nich psy sąsiadów. Widocznie Król Puszczy nie zwraca uwagi tak tak małe i drobne zwierzęta .

Response code is 404

Złota polska jesień

Lis - 19 2013 | no comments | By

Wydawać się może, że listopad jest smutnym, szarym miesiącem. Ten stereotyp nie sprawdza się w puszczy, która jesienią mieni się tysiącem barw. Liście na wielu drzewach przybierają różne odcienie czerwieni, zaś igły na innych  są nadal zielone. Puszcza Białowieska jesienią wygląda wręcz bajkowo. Temperatury w tym roku dopisują więc cały czas możliwe jest zwiedzanie puszczy na rowerach, co dostarcza niezapomnianych wrażeń. 

Response code is 404

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Paź - 09 2013 | no comments | By

Kilka dni temu postanowiliśmy wybrać się rano do lasu w poszukiwaniu zwierząt. Pobudka – 4:30, krótkie spojrzenie przez okno …. pada. No cóż, z cukru nie jesteśmy więc zebraliśmy się i pojechaliśmy do Puszczy. Krótki spacer w lesie i z daleka na polanie zauważyliśmy żubra, niestety był tak daleko, że jedynie za pomocą lornetki możliwa była jego obserwacja. W dobrych nastrojach postanowiliśmy zaczekać na dalszy ciąg zdarzeń. Nagle zza krzaków wyłoniła się matka z młodziutkim żubrem. Podczas oglądania jego nieporadnych ruchów wszystkim nam pojawił się uśmiech na twarzach. Tuż przed opuszczeniem miejsca obserwacyjnego mogliśmy podziwiać jeszcze jednego dużego byka, który nie wyglądał zbyt przyjaźnie gdy zerkał na nas nerwowo. W dobrych humorach wróciliśmy do domu, ale … to jeszcze nie koniec.

Po obiedzie postanowiliśmy się przejść do lasu na spacer, bez większych nadziei na spotkanie zwierząt. Pogoda była już dużo lepsza niż rano więc nie było sensu siedzieć w domu. Spacer okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas niego mogliśmy podziwiać 5 żubrów, 3 lisy i kilka dzików. Dzień ten po raz kolejny pokazał nam jak wspaniała jest Białowieża zarówno podczas deszczowej jak i słonecznej pogody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych spacerów.

Response code is 404

Jak grzyby po deszczu

Wrz - 30 2013 | no comments | By

Grzyby, grzyby i jeszcze raz grzyby. Po wejściu do lasu, gdzie się nie spojrzy widać kanie, podgrzybki, czerwonogłówce (gwarowa nazwa koźlarzy czerwonych), maślaki oraz króla grzybów – borowika (lub jak kto woli – prawdziwka). Swoimi niesamowitymi barwami przyciągają wzrok także piękne, choć niejadalne muchomory. Zadziwiające jest to, że cały czas widać ludzi wynoszących pełne koszyki grzybów, a mimo to jest ich cały czas pod dostatkiem. Zapewne miała na to wpływ deszczowa pogoda, która uprzykrzając troszkę życie turystom, zawitała na kilka ostatnich dni do Białowieży.

Teraz jednak, jeśli wierzyć prognozom, zapowiada się słoneczna, złota polska jesień. Zapewne będzie ona zachęcała do długich spacerów po lesie w poszukiwaniu grzybów lub bliskich spotkań z dzikimi mieszkańcami lasu … o czym w kolejnym wpisie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego grzybobrania.

Response code is 404

Rykowisko jeleni

Wrz - 19 2013 | no comments | By

Tak, to właśnie teraz trwa niesamowity spektakl przyrody, jakim jest rykowisko jeleni. W otoczeniu Białowieży rozlega się głośny, przejmujący ryk samców jeleni, czyli byków. Wrażeń z oglądania rykowiska nie da się opisać … to trzeba zobaczyć.

Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje zachęty, to warto obejrzeć film znajdujący się na youtube:

httpv://www.youtube.com/watch?v=WqSEXyEbsDc.

Gratulujemy autorowi rewelacyjnego nagrania.

Ważna informacja: W celu uatrakcyjnienia turystom obserwacji rykowiska, Białowieski Park Narodowy wydłużył czas legalnego przebywania turystów na terenie parku. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czar Puszczy – początek blogowania

Wrz - 18 2013 | no comments | By

Witamy na blogu „Czaru Puszczy”. W tym miejscu będziemy umieszczać ciekawostki z życia Puszczy Białowieskiej oraz nowinki z naszego obiektu. Oczywiście nie zabraknie również zdjęć urokliwej miejscowości, jaką jest Białowieża.

Zapraszamy serdecznie do jak najczęstszego odwiedzania naszej witryny.